Omlouváme se, v sobotu budou mít některé z našich prodejen z důvodu inventury zavřeno. Zde najdete jejich seznam.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Systém suché výstavby podlahy vyřeší nejeden problém

zveřejněno: 19. 6. 2023
Uvodni banner

Máte na rekonstrukci nemovitosti málo času? Urychlete výstavbu použitím systémových řešení. V mnoha případech je vhodné zvolit pro rekonstrukci podlahy systém suché výstavby. Ten se hodí zejména tam, kde nelze realizovat podlahy z betonu nebo anhydritu například z důvodu velkého zatížení stropu.

Na rozdíl od betonáže při montáži suchých podlah nedochází k uvolňování velkého množství vlhkosti do interiéru. Výhodou je také minimální potřebná technologická přestávka před pokládkou podlahové krytiny. Pokládku lze zahájit po vytvrdnutí lepidla, tedy již cca po 24 hodinách, takže ušetříte čas na realizaci.

Hlavní součást systému tvoří podlahové dílce ve tvaru desek s polodrážkou. Konkrétní typ desek volí projektant v závislosti na předpokládaném provozu v místnosti a na zatížení podlahy. Dostupné jsou varianty pro prostory s mokrým provozem, pro velké zatížení nebo například prvky vhodné pro instalaci podlahového vytápění. Můžete tak bez obav realizovat podlahu v koupelně nebo naplánovat místnost, ve které bude stát piano i těžké akvárium.

Systémy suché výstavby podlah tvoří sádrovláknité nebo cementovláknité desky a příslušenství. Správně navržená skladba podlahy přispívá ke zlepšení akustických vlastností budovy, a přestože unesou velkou hmotnost a mechanicky odolávají například kolečkům od nábytku, pro konstrukci představují velmi nízké zatížení.

banner 2

Podlahové desky se nejčastěji používají na dřevěném stropě. Před pokládkou je nutné ověřit, že se záklop stropu neprohýbá a nepruží. Pokud ano, je nutné jej zafixovat. Desky se obvykle kladou na kročejovou izolaci z dřevovláknitých nebo minerálních desek. S výhodou lze použít podlahové desky, které mají na své spodní straně nakašírovanou vrstvu izolace z dřevovláknitých desek nebo minerálních vláken.

Ty se pokládají přímo na stropní konstrukci. Povrch podkladu musí být stabilní, čistý a rovný. Malé nerovnosti stačí vyrovnat pomocí samonivelační stěrky, u větších nerovností se používá vyrovnávací podsyp. I když tento podsyp neobsahuje pojivo, je v konstrukci stabilní a nedochází k jeho přesypávání. Tam, kde je potřeba vyrovnat velké nerovnosti nebo v místnostech s mokrým provozem, se používá rychletuhnoucí podsyp. V případě, že podklad obsahuje zbytkovou vlhkost, musíte zabránit vzlínání vlhkosti do konstrukce vhodnou fólií, například DEKSEPAR. Podlahové dílce se spojují na polodrážky. Do polodrážky se nanáší lepidlo a po sesazení se spoj zajistí sešroubováním.

Kromě nízké hmotnosti se suchý systém může pochlubit také nízkou výškou, takže se dobře uplatní u rekonstrukcí starých objektů, navíc nemusíte dělat žádné ústupky z klíčových parametrů podlahy – zatížitelnosti, způsobu vytápění nebo třeba typu a formátu podlahové krytiny. Oproti často používaným OSB deskám, které tvoří jen jeden z mnoha prvků potřebných pro realizaci, představují podlahové systémy suché výstavby snadný a ucelený systém řešení.

Pokud nevíte, jaký systém vybrat, zkuste systém pro suché podlahy FERMACELL, které kromě široké škály produktů obsahují i široký výběr příslušenství.

Nakupujte výhodně: